وحید مجیدی

آموزش ساده و آسان طرز تهیه جوجه های نارگیلی


خوراکی مورد نظر را انتخاب کنید

آموزش ساده و آسان طرز تهیه جوجه های نارگیلی
آموزش ساده و آسان طرز تهیه جوجه های نارگیلی
مواد لازم
پودر نارگیل 4 تا 5 فنجان
رنگ غذایی زرد به میزان لازم
بیسکویت ساده که بصورت خیلی ریز خرد شده باشد 2 فنجان
شیر عسلی 4/3 تا1 فنجان
شکلات چیپسی ریز 28 عدد
پاستیل نارنجی رنگ چند عدد
پاستیل نواری قرمز 1تا2 عدد
رنگ غذایی سبز به میزان لازم
شکلات آب شده سفید مقداری
طرز تهیه
2فنجان از پودر نارگیل را در آسیاب برقی بریزید تا بصورت پودر در بیاید.
سپس آنرا در کیسه زیپ دار ریخته و چند قطره رنگ غذایی زرد به آن اضافه کنید و درب کیسه را ببندید.
آنقدر مخلوط پودر نارگیل و رنگ غذایی را مالش دهید تا تمام پودر بصورت یکسان به رنگ زرد درآید ، سپس آنرا کنار بگذارید.
2فنجان دیگر از پودر نارگیل، بیسکویت ها و شیر عسل را با هم مخلوط کنید تا خمیری تهیه شود که در عین حال که چسبندگی لازم را دارد، کاملاً شکل پذیر باشد و شکل خود را از دست ندهد (می توانید مقداربیشتری شیر عسل به خمیر اضافه کنید)
سپس از خمیر گلوله هایی به قطر 4 و 5/2 سانتیمتر و به تعداد مساوی درست کنید (مثلاً 8عدد و 8عدد) پودر نارگیل زرد رنگ را در بشقابی ریخته و هر گلوله را در آن بغلطانید تا کاملاً با پودر پوشانده شود.
با استفاده از تعدادی خلال دندان، هر گلوله کوچکتر را بر روی یک گلوله بزرگتر بست کنید (بااینکارسروبدن جوجه ایجاد می شود) به پشت شکلات های پولکی مقداری شکلات آب شده سفید زده و آنها را در محل چشم های جوجه ها بچسبانید.
سپس با استفاده از قیچی از پاستیل های نارنجی رنگ ، مثلث های کوچکی را به تناسب اندازه سر جوجه ها برش بزنید و هر یک از آنها را با مقداری شکلات سفید آب شده در جای نوک جوجه ها بچسبانید.
مجدداً با استفاده از قیچی پاستیل های نواری قرمز را بصورت نوارهایی به اندازه 5/1 تا 2 سانتیمتر و بصورت دندانه دار برش بزنید و با استفاده از مقداری شکلات آب شده سفید آنها را در محل تاج جوجه ها بچسبانید.
پودرنارگیل را در کیسه زیپ دار ریخته و چند قطره رنگ غذایی سبز به آن اضافه کنید و درب کیسه را ببندید و بعد مانند مرحله 1 پودرنارگیل را به رنگ سبز درآورید ، سپس آنرا کف بشقاب مخصوص سر و بصورت یکسان پخش کنید و جوجه ها را بر روی آن بچینید
توجه در صورت تمایل می توانید برای تزئین چشمهای جوجه ها بجای شکلات چیپسی از شکلات قهوه ای آب شده که در قیف ساده ریخته اید(با سر ماسوره 1 ) استفاده کنید .

ابزارهای آنلاین تصادفی

نظرات

توجه: شماره موبایل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود
توجه: ایمیل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود

twitter facebook linkedin whatsapp telegram