وحید مجیدی

تست آنلاین خودشناسی فروید


فرض کنید که در خانه هستید و پنج اتفاق زیر همزمان پیش می آید

  1. تلفن زنگ می زند
  2. بچه تان گریه می کند
  3. یکی دارد در خانه را میزند و صدایتان می کند
  4. لباس ها را بیرون روی طناب پهن کردید و باران می گیرد
  5. شیر آب را در آشپزخانه باز گذاشتید و آب دارد سرریز می شود

خوب حالا با این وضعیت شما به ترتیب کدام کارها را انجام می دادید؟ یعنی از شماره ی 1 تا 5 را با چه اولویتی انجام می دادید؟

نتیجه تست شما

هریک از 5 مورد بالا نشاندهنده ی یکی از جنبه های زندگی شماست:

1. زنگ تلفن نشان دهنده ی شغل و کار شماست.

2. گریه بچه نشان دهنده ی خانواده است.

3. زنگ در خانه نشان دهنده ی دوستان شما هستند.

4. لباس ها نشان دهنده ی پول هستند.

5. سر رفتن آب نشان دهنده ی میل جنسی است.

ترتیب اولویت های شما نشان دهنده ی اولویت های ذهن شما در زندگی است.


درباره ی زیگموند فروید

زیگموند فروید (۶ مه ۱۸۵۶ - ۲۳ سپتامبر ۱۹۳۹)، پایه گذار علم روانشناسی نوین زادهٔ شهر پریبور در جمهوری چک کنونی و امپراتوری اتریش پیشین است.

او در ابتدا یک متخصص اعصاب بود. وی مدرسهٔ روانکاوی را بر مبنای نظریاتش بنیان گذاشت، که بسیاری از رفتارهای انسان تحت تأثیر انگیزه‌های ضمیر ناخودآگاه است؛ که افکار و خاطرات بخصوص ضمیر ناخودآگاه، بویژه از نوع جنسی و پرخاشگرانه، ریشهٔ اختلالات روانی هستند، و اینگونه اختلالات روانی می‌توانند با تبدیل افکار و خاطرات ناخودآگاه به آگاهی از طریق معالجات روانکاوانه، درمان شوند. برخی از کتابهای وی به فارسی ترجمه شده‌اند. از جمله آن‌ها میتوان به کتاب تمدن و گله‌مندان از آن اشاره کرد که تحت عنوان «فرهنگ و ناخوشایندیهای آن» توسط امید مهرگان از آلمانی به فارسی برگردانده شده است.

زیگموند فروید یکی از بحث برانگیز ترین و مرموزترین دانشمندان قرن بیستم بود. در سراسر جهان، دانشجویان روانشناسی او را پدر این علم دانسته و با نام «پدربزرگ فروید» او را صدا می زنند اما در دوران حیاتش بسیاری او را شارلاتانی با افکار خطرناک و برخی دیگر او را نابغه ای بی بدیل می دانستند. کوکو چَنل او را اولین فمینیست مرد می داند زیرا او اولین کسی بود که در زمینه ی مسائل جنسی تئوری پردازی کرده و زنان را دارای حق مساوی با مردان دانست.

در میان آثار، دستاوردهای علمی و تئوری های بی نظیر این روانشناس برجسته، دو مورد از همه مهم تر بوده و نام وی را برای همیشه در تاریخ جاودانه کردند: یکی این که راز خواب دیدن انسان ها را کشف کرد و دوم این که یک تئوری جهانی را برای عملکرد ذهن ناخودآگاه انسان تعریف نمود.

وی یک یهودی اشکنازی بود. با روی کار آمدن نازی‌ها وی در ۱۹۳۸ اتریش را ترک کرد و به اسرائیل رفت. وی پس از مدتی به بریتانیا عزیمت کرد و در همانجا به دلیل ابتلا به سرطان فک درگذشت.

ابزارهای آنلاین تصادفی

نظرات

توجه: شماره موبایل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود
توجه: ایمیل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود

twitter facebook linkedin whatsapp telegram