سئو سایت ، سئو ، افزایش رتبه سایت ، سئو وب سایت


سئو چیست ؟

سئو (Search Engine Optimization) یا همان بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو یک علم تقریبا جدید در زمینه ی وب می باشد که می تواند بازدهی وب سایت را افزایش داده و موجب جذب مخاطبان بیشتری جهت بازدید از سایت شما شود.

چرا باید از سئو یا بهینه سازی وب سایت استفاده کرد

به طور معمول و بر اساس آمار , تقریبا بالای 80 درصد کاربران اینترنتی برای ورود به وب سایت هدف خود , از موتور های جستجو استفاده میکنند و این امر به این معناست که قرار گرفتن وب سایت شما در بالاترین نقطه از نتایج یک جستجو میتواند منجر به ورود کاربر هدف به وب سایت شما شود .

قالبا بیش از 90 درصد جستجو های کاربران در موتور جستجوگر محبوب گوگل انجام میشود .

google logo

تفاوت گوگل ادوردز با سئو در چیست؟

سئو یک فرایند ارگانیک در وب سایت می باشد که بی هیچ هزینه ای شما قادر خواهید بود که محصول یا وب سایت خود را در کلمه ای خاص به کاربر هدف خود نشان دهید .

اما گوگل ادوردز یک سرویس غیر رایگان از گوگل می باشد که شما میتوانید به صورت CPC ( پرداخت به ازای هر کلیک ) به وب سایت گوگل پول پرداخت کنید تا وب سایت یا محصول شما را به ازای هزینه ی بعضا گزافی به کاربر هدف شما نشان دهد .

سئو کار چه کارهایی را بر روی سایت انجام می دهد؟

یک سئوی خوب و ایدعال شامل بررسی , رفع و انجام بیش از 200 فاکتور در وب سایت شما می باشد که به طور کلی اععم از بهینه سازی کد های HTML , سرعت وب سایت , طراحی استاندارد , ساخت صفحات با ارزش و ... می باشد .

الگوریتم گوگل چیست ؟

گوگل به عنوان بهترین و محبوبترین موتور جستجوگر دارای الگوریتم هایست که هر چند وقت یک بار الگوریتم هایی اضافه و یا الگوریتم های قبلیش را بروز رسانی میکند .

به کلام ساده تر , الگوریتم مجموعه قوانینیست که سئو کار باید از آنهای تبعیت کند و در صورت عدم رعایت آنها , عملیات سئو بسیار کند تر و یا غیر ممکن میشود و وب سایت مورد نظر در نتایج اولیه گوگل قرار نخواهد گرفت .

برخی از الگوریتم های معروف گوگل شامل الگوریتم پاندا , الگوریتم پنگوئن , الگوریتم مرغ مگس خوار و ... می باشد .

google logo

سئو کلاه سیاه , سئو کلاه سفید

دو اصطلاح بسیار معروف در سئو , سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید می باشد .

سئو کلاه سیاه به مواردی گفته میشود که سئو کار به قصد کلک زدن و دور زدن الگوریتم های گوگل انجام می دهد تا بتواند وب سایت را بسیار سریعتر و راحتتر در کلمات مورد نظر خود به صفحه ی اول گوگل بیاورد .

این مدل از سئو , در 95 درصد مواقع بسیار شکننده و پس از مدت کوتاهی مورد جریمه گوگل قرار میگیرد و وب سایت به صفحات پایین سقوط میکند و یا به طور کلی از نتایج حذف میشود .

سئو کلاه سفید دقیقا برعکس کلاه سیاه می باشد و دربرگیرنده تمامی مواردی می باشد که به صورت اصولی در وب سایت رعایت میشود و طبیعتا بسیار قوی تر و پایدار تر می باشد .


مقالات مرتبط با سئو

نویسنده : وحید مجیدی