logo

محاسبه آنلاین حروف ابجد (کبیر - صغیر - وسیط)


حروف ابجد

حروف ابجد یکی از سیستم‌های نوشتاری است که در فارسی و برخی زبان‌های دیگر استفاده می‌شود. این سیستم بر اساس مقدار عددی که به هر حرف نسبت داده شده، کلمات و عبارات را نوشتاری می‌کند. در زیر توضیحی مختصر از حروف ابجد و طرز استفاده آنها را ارائه می‌دهم.

حروف ابجد در فارسی از تعداد 28 حرف تشکیل شده است. هر یک از این حروف به یک مقدار عددی نسبت داده شده است. مقادیر ابجدی حروف از 1 تا 1000 می‌رسد. برای نوشتار کلمات و عبارات، مقادیر ابجدی حروف بر حسب جمع اعداد مربوط به هر حرف در کلمه یا عبارت محاسبه می‌شود.

تمام حروف ابجد به تعداد 28 قاعده دارد. هر کدام از این حروف به تعدادی از قوانین زبانی مربوطه پاسخ می‌دهد. به عنوان مثال، حرف «ا» همگی حالت‌های «ا»، «آ» و «أ» را در بر می‌گیرد. همچنین، ممکن است برای تلفظ درست و به جلوگیری از سوء تفاهم، حروف ابجد به صورت بزرگ و کوچک نوشته شوند.

یکی از کاربردهای معروف حروف ابجد، در نوشتن تاریخ‌ها و عبارات مذهبی و عرفانی است. معمولاً در فرهنگ عامه و متون مذهبی از حروف ابجد استفاده می‌شود تا به زبان رمزی اطلاعات را برساند. همچنین، در برخی تصاویر و نقوش هنری نیز می‌توان حروف ابجد را مشاهده کرد.

برای مثال، برای نوشتن عبارت "بسم الله الرحمن الرحیم" با استفاده از حروف ابجد، باید ابتدا مقدار ابجدی هر حرف را بیابیم:

بسم: ب=2، س=60، م=40

الله: ا=1، ل=30، ل=30، ه=5

الرحمن: ا=1، ل=30، ر=200، ح=8، م=40، ن=50

الرحیم: ا=1، ل=30، ر=200، ح=8، ی=10، م=40

سپس، با جمع این مقادیر، مقدار ابجدی کلمه به دست می‌آید:

بسم=102

الله=66

الرحمن=329

الرحیم=289

بنابراین، عبارت "بسم الله الرحمن الرحیم" با استفاده از حروف ابجد، ابتدا 289، سپس 329، 66 و در آخر 102 نوشته می‌شود.

حروف ابجد در فرهنگ و هنر ایران نقش بسزایی داشته و همواره توجه هنرمندان و نویسندگان را به خود جلب کرده است. با استفاده از حروف ابجد، می‌توان راز و نیاز بسیاری از آثار هنری و متون را کشف کرد.

به طور خلاصه، حروف ابجد نوعی سیستم نوشتاری است که بر اساس اهمیت عددی حروف تعریف شده است. این سیستم در بسیاری از زبان‌ها و فرهنگ‌ها استفاده می‌شود و باعث می‌شود کلمات و عبارات به صورتی خاص نوشته شوند.

حروف وارد شده فقط باید فارسی باشند

حروف ابجد چیست؟

حروف ابجد از قدیم تا به حال خواص و کاربرد‌های فراوانی داشته است. از خواص و کاربرد حروف ابجد می‌توان به کاربرد‌هایی مثل طالع بینی، شماره گذاری، دعا نویسی که برخی به آن اعتقاد دارند و برخی دیگر اعتقاد ندارند، اشاره کرد.

حتما تا به حال اسم حروف ابجد به گوشتان خرده و شنیده‌اید که حروف ابجد دارای خواص و کاربرد‌هایی است. حضرت محمد (ص) در رابطه با حروف ابجد فرمودند: تفسیر حروف ابجد را یاد بگیرید، چرا که همه شگفتی‌ها در آن است. پس اگر می‌خواهید با کاربرد‌ها و شگفتی‌های حروف ابجد آشنا شوید با ما همراه باشید.

حروف ابجد عبارتند از: حروف "الف، ب، ج، د، ه، و، ز، ح، ط، ی، ک، ل، م، ن، س، ع، ف، ص، ق، ر، ش، ت، ث، خ، ذ، ض، ظ، غ" که این حروف را با کلمات ابجد، هوز، حطى، کلمن، سعفص، قرشت، ثخذ و ضظغ معرفی می‌کنند. هرکدام از حروف ابجد اعدادی از ۱ تا ۱۰۰۰ را به خود اختصاص می‌دهد.

خواص و کاربرد‌ حروف ابجد

در قرن‌های گذشته از علم اعداد وحروف بسیار استفاده می‌کردند. به همین خاطر نگارش‌های به جا مانده از بابلیان و مصریان مثل حساب‌های نجومی و تقویمی، همه به حروف ابجدی است.

برخی از حاکمان قدیم معتقدند که هر کدام از این حروف دارای خواص و کمالاتی هستند و چنین گفته‌اند که حرف به منزله جسد است، و عدد به منزله روح. یعنی برای مثال بین دو کلمه‌ای که دارای عدد واحدی هستند، ارتباط خاصی می‌توان تصور کرد.

امروزه خواص و کاربرد حروف ابجد بیشتر به مسائلی مثل طالع بینی و برخی دیگر که در ادامه ذکر می‌شود،‌مربوط است. البته توجه کنید که برخی این حروف و اعداد را قبول داشته و به آن معتقدند، ولی برخی دیگر اعتقادی به حروف ابجد و خواص آن ندارند.

انواع کاربرد حروف ابجد :

۱٫ ترتیب بندی: در متون بسیاری به جای شماره گذاری با اعداد، از حروف ابجد استفاده می شود. در برخی کتاب ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره گذاری می شود.

۲٫ رمزگذاری: از حروف ابجد برای نوشتن رمز نیز استفاده می شود. مثلا در متن یک نامه یا یک نوشته می توان به جای اشاره مستقیم به یک واژه یا جمله، معادل عددی ابجد آنها نوشته شود و یا بالعکس آن نیز امکان پذیر است.

۳٫ موسیقی:از حروف ابجد در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین استفاده شده است. به عنوان مثال نغمه های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بودند از:«یح یه یب ی ح. ه. ج. ا» و فاصله ها و ابعاد آن ها:«ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می بمل، فا و سل را تشکیل می دهند.

۴٫ تاریخ: از حروف ابجد می توان برای به خاطر سپاری اعداد مهم یا تاریخ های مهم استفاده کرد. مثلا می توان اعداد و حروف معادل آنها را مانند یک واژه یا شعر به خاطر سپرد. مثلا کلمه عدل مظفر با حساب جمل، ۱۳۲۴ می شود. این عدد همان سالی است که مظفرالدین شاه، مشروطیت را امضاء نمود.

۵٫ علوم غریبه:مردم در گذشته اعتقاد داشتند که اعداد روح حروف هستند. به عنوان نمونه میان کلماتی که اعداد یکسانی داشتند ارتباط خاصیی وجود دارد. بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۶٫ عرفان:علم حروف در عرفان اسلامی اهمیت بسیاری داشته است و آثاری نیز در باب آن به جا مانده است مانند رساله “الدر المکنون فی علم‏ الحروف”، ‏و رساله “مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف” از محی الدین عربی

۷٫ اسطرلاب:با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد ابجد در زمانهای قدیم بسیاری از تقویم و طلسم هایی که مصریان و بابلی ها درست می کردند، این حروف کاربرد فراوانی داشته است. در علم اسطرلاب نیز به همین منوال از حروف ابجد استفاده می شود.

بیشتر در مورد حروف ابجد

واژه «اَبجد» از نخستین چهار حرف الفبای قدیم سامی ساخته شده و به کاربرد حروف به‌ جای اعداد (حساب ابجد = حساب جمل)، یعنی ارزش عددی حروف در ترتیب الفبای سامی باستان، اشاره دارد. برخی آن را نام نخستین صورت از صور هشتگانه حروف جمل دانسته‌اند. در تعریفی دیگر، ابجد ترکیب چهار صامت نخست از صامت‌های بیست و دوگانه سامی ـ عربی است که از باب اختصار به‌ ترتیب کهن الفبای عربی گفته شده است. در مشرق‌ زمین، مجموعه حروف را (احتمالاً به‌ منظور سرعت در حفظ کردن) در هشت لفظ قابل تلفظ اما بدون معنی به این ترتیب می‌آورند: ابجد، هوّز، حُطّی، کلمن، سعفص، قَرِشت، ثخذ، ضظغ.

با توجه به اکتشافات اخیر (آثار رأس شَمره در شمال سوریه)، شاید الفبای خط اوگارتی‌ها، نخستین الفبایی باشد که تاکنون شناخته شده است. نگارش این کتیبه‌ها که به خط میخی شبیه است به اواسط هزاره دوم پیش از میلاد می‌رسد. الفبای آن بر صامت‌ها استوار است و شامل بیست و دو حرف است که در شش گروه نخست الفبای ابجدی گرد آمده است. این الفبا از طریق زبان‌های آرامی به عربی راه یافته است. در دستگاه ابجدی فنیقی، بیش از ۲۲ حرف وجود ندارد و بنابراین بقیه صامت‌ها تا ۲۸ حرف در گروه‌های ثخذ و ضظغ به آن افزوده شده است.

این کار توسط اقوام غیرعرب که این خط را بکار برده‌اند، انجام گرفته است. ریشه‌یابی نویسندگان مسلمان درباره ترکیبات دستگاه ابجدی بسیار غریب و افسانه‌آمیز است. عرب‌ها گاه به هر یک از این هشت صورت معنایی خاص داده‌اند؛ مانند ابجد، یعنی آغاز کرد؛ هوّز، یعنی در پیوست؛ حطّی، یعنی واقف شد؛ کلمن، یعنی سخنگو شد؛ سعفص، یعنی از او آموخت؛ قرشت، یعنی تربیت کرد؛ ثخذ، یعنی نگاه داشت؛ و ضظغ، یعنی تمام کرد. برخی نیز شش ترکیب ابجد تا قرشت را نام پادشاهان مَدین پنداشته‌اند. در روایتی دیگر این ترکیبات را نام جنیان و در جای دیگر نام ایام هفته دانسته‌اند.

شش گروه اصلی دستگاه ابجدی را به این شکل نیز آورده‌اند: ابجاد (ابوجاد)، هاوز (هوّاز)، حاطی، کلمان (کلمون)، صاع فض، و قرست (قریسات). اختلاف در ترتیب ابجدی شرقی و غربی نیز شاید دلیلی جز اختلاف منابع نداشته باشد. در مغرب و اندلس، چهار گروه ابجدی اول با گروه‌های شرقی یکی است، اما بقیه به این صورت گروه‌بندی شده است: صعفض، قرست، ثخذ، ظغش.

محاسبه حروف ابجد , رموز حروف ابجد , اسرار حروف ابجد , حروف ابجد اسم , حروف ابجد برای ازدواج , نرم افزار محاسبه حروف ابجد , ابجد

حروف ابجد

حروف ابجد یا الفبا، سیستمی است که برای نمایش و نوشتن الفبای فارسی استفاده می‌شود. الفبا به مجموعه حروف الفبا (یا حروف ابجد) که به ترتیب خاصی قرار دارند و با استفاده از آن‌ها کلمات و جملات را می‌سازیم، اشاره دارد. هر حرف در این سیستم یک مقدار صوتی دارد که با استفاده از آن می‌توانیم آن را تلفظ کنیم.

الفبای فارسی دارای ۳۲ حرف است. این حروف شامل حروف بزرگ و کوچک الف، ب، پ، ت، ث، ج، چ، ح، خ، د، ذ، ر، ز، ژ، س، ش، ص، ض، ط، ظ، ع، غ، ف، ق، ک، گ، ل، م، ن، و، ه، ی می‌باشند. همچنین در الفبای فارسی، بخش‌های دیگری مانند نقطه، کشیده و ساکن نیز وجود دارد که برای تعیین تلفظ حروف و کلمات کاربرد دارند.

حروف الفبا بر اساس اصول گرامری قرار می‌گیرند. برای مثال، حروف بخشی از کلمه هستند و در بسیاری از کلمات کاربرد دارند. همچنین، حروف خانواده‌ای مانند اعتراف، زوج و مشترک نقشی مهم در ایجاد کلمات دارند.

حروف ابجد را می‌توان با استفاده از کیبورد رایانه نیز وارد کرد. در این صورت، می‌توانید به سادگی کلمات و جملات خود را تایپ کنید و از آن‌ها برای ارتباط و ارسال پیام استفاده کنید. البته، برای تلفظ صحیح کلمات و جملات نیاز به آموزش و تمرین دارید.

حروف ابجد بخشی از زبان فارسی است که جزو میراث فرهنگی و زبانی ما محسوب می‌شود. با استفاده از این حروف، می‌توانیم اندیشه‌ها و احساسات خود را به دیگران منتقل کنیم و با زبان مشترکی با هم ارتباط برقرار کنیم. بنابراین، دانستن حروف ابجد به ما کمک می‌کند تا بهتر با زبان فارسی آشنا شویم و به طور بهتری بتوانیم از آن استفاده کنیم.

حروف ابجد علاوه بر استفاده در زبان فارسی، در سایر زبان‌ها نیز کاربرد دارند. برخی از حروف الفبا در زبان‌های دیگر در کلمات و اصطلاحات مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین، آشنایی با حروف ابجد به ما در درک و ارتباط با سایر زبان‌ها کمک می‌کند.

در نهایت، می‌توان گفت که حروف ابجد از جمله نقطه شروع آموزش زبان فارسی است. با آشنایی با حروف ابجد، می‌توانید به ترتیب الفبای فارسی را فراگیری کنید و نهایتاً بتوانید کلمات و جملات دلخواه خود را تشکیل دهید. برای یادگیری بهتر حروف ابجد می‌توانید از کتاب‌ها، دروس آنلاین یا کلاس‌های آموزشی استفاده کنید.

نظرات

توجه: شماره موبایل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود
توجه: ایمیل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود

comment-0 سارا
1402/07/14 - 21:40
سلام استاد. شخصی در کودکی اسم شناسنامه اش شیدا بوده. یعنی شناسنامه قدیمیش با اسم شیدا بوده‌ اما از زمان اول دبستان خانواده اش شناسنامه جدیدی با اسم فاطمه میگیرن. و شناسنامه جدید با اسم فاطمه ست. و از وقتی به یاد داریم هم با همین اسم فاطمه صداش میزنن. میخواستم بدونم برای محاسبه ابجد برای ازدواج یا به طور کلی، اسم شناسنامه جدید محاسبه میشه یا اسم شناسنامه قدیم؟ تنها تا اول دبستان اسمش شیدا بود‌ از ۶ سالگی تا الان که ۲۵ سالشه. شناسنامه اش فاطمه ست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
comment-1 مریم
1402/06/30 - 13:35
اسم من مریم اسم دخترم فاطمه سادات تو شناسنامه میخواستم بدونم اسمش مناسبات یا نه
comment-2 ابوالفضل
1402/06/20 - 18:27
سلام من آخر نفهمیدم اسم ابوالفضل باید به چه صورت نوشته شود در بعضی جاها گفتن نباید الف حساب شود و باید نوشته شود ابولفضل اما در بعضی جاها حساب کرده اند!
comment-3 الهام
1402/06/20 - 18:28
بنده محاسبه آنلاین حروف ابجد را طبق گفته شما انجام دادم ولی عددبه دست اومده اعشاریه چطور بفهمم که عدد تک رقمی چی میشه؟
comment-4 راشا
1402/05/09 - 10:30
سلام وقت بخیر من خواب عدد نهصدو بیست هزار رو‌دیدم‌از پدرم‌که به تازگی فوت کرده. چه تعبیری داره؟و‌معنی این عدد در ابجد چی هست
comment-5 میترا
1402/04/13 - 22:37
من تو خواب عدد ۱۴۷۰ رو دیدم این عدد الجد چه چیزیه
comment-6 فاطمه
1402/03/28 - 09:21
اسم ابجد فاطمه چی میشه؟
تیم پشتیبانی وب سایت
در کادر بالا نام فاطمه را بنویسید تا وب سایت عملیات محاسبه را انجام دهد
comment-7 Kimiya
1402/03/13 - 23:54
سلام من چطور میتونم بفهمم عدد ۹۱۶ چه کلمه ای میشه؟
تیم پشتیبانی وب سایت
این ابزار فقط برای تبدیل اسم به عدد ابجد میباشد.
مدلی که شما میفرمایید تقریبا وجود ندارد
comment-8 فرهاد
1402/03/13 - 23:58
سلام آقا عدد ۲۳۰۳ ابجد چه کلمه یا جمله یا ایه ای هستش
comment-9 حمید
1402/03/03 - 19:40
سلام مجموع اعداد بدست آمده من شده ۷۰۰ ولی باقیمانده عدد اعشاری در میاد. میشه راهنمایی بفرمائید؟
comment-10 محمدمهدی
1402/02/27 - 10:12
چه ختمی برابخت گشایی محمدمهدی باحروف امجدخوب؟
comment-11 شمس
1402/02/22 - 10:33
سلام نام مادر من در شناسنامه زهرا هست اما نام خودش نیست چون شناسنامه ی خواهرش که فوت شده بود رو براش برداشتن و استفاده کردن نام خود مادرم که زمان تولد خودش براش انتخاب کرده بودن منصوره هست،کدوم رو باید استفاده کنم؟
comment-12 راحیله شربتی
1402/02/16 - 17:43
اسم ابجد چه میشه
comment-13 کامیار
1402/02/15 - 10:51
خییییلی کامل ‌و دقیق
comment-14 محمد علی
1402/02/05 - 11:42
خیل ممنون از شما. دستتون درد نکنه
comment-15 فاطمه
1402/02/05 - 11:42
خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی..... عالی هست دستتون درد نکنه آقای مجیدی
comment-16 خادم
1402/02/05 - 11:42
سلام انصافا زود قضاوت نکنین کسی کارت دعوت نداده بهتون موقعی که حمایت مالی میکردی اگه میدونستی کلاهبرداریه چرا واریز کردین که الان دارین تهمت میزنین در ضمن همیشه با ادب باشین کسی از سایت سر دربیاره میفهمه نماد اعتماد داره به خودت بگیر گاگور .دستتون درد نکنه آقا وحید پرچمت بالاست
تیم پشتیبانی وب سایت
ممنونم از شما بابت لطفتون به سایت.
بله همینجوری که شما هم فرمودید , قسمت حمایت مالی برای کل وب سایت میباشد و هییییییج ربطی به یک قسمت خاص ندارد و کاملا دلبخواه است.
سیستم حمایت مالی یا donate در همه جای دنیا مرسوم است
comment-17 محمدعلی
1402/02/05 - 11:42
سیستم محاسبه ابجدتان چرا برای ئ و ء عدد نمیذاره؟
تیم پشتیبانی وب سایت
سلام دوست عزیزم.
در بسیاری از کتب و روایات , این دو حرفی که فرمودید عدد ابجد ندارند . هر چند که بعضی ها برایشان عدد یک را میگذارند.
طی تحقیقات انجام شده , عدد ابجد این دو حرف صفر میباشد
comment-18 شاپور
1402/02/05 - 11:42
با درود آیا تاریخ تولد هم قابل محاسبه هست .در واقع ابجد تاریخ تولد
تیم پشتیبانی وب سایت
خیر دوست عزیز. انشالله به زودی اضافه میشه
comment-19 مهناز
1402/02/05 - 11:42
سلام مادر من دو اسم داره .برای بررسی اسم کدوم اهمیت داره اسم شناسنامه یا اسمی که صدا میزنیم؟؟
تیم پشتیبانی وب سایت
قطعا اسم شناسنامه ای
comment-20 سعید
1402/02/05 - 11:42
سلام وقت بخیر به نظر میرسه محاسبه گر آنلاین سایت شما ارزش صغیر رو وسیط نشون میده. مثلا ارزش ابجد صغیر کلمه الله 18 است اما نرم افزار شما 18 رو برای وسیط نشون میده. با احترام
تیم پشتیبانی وب سایت
با سلام دوست عزیز .بررسی شد و مشکلی ندارد . ابجد بعضی از کلمات خاص مثل تشدید دارها دارای چندین تفسیر است که ما سعی کردیم بهترین آن را محاسبه کنیم
comment-21 بنیامین موسی زاده
1402/02/05 - 11:41
تشکر فراوان بابت اطلاعات و سایت پر کاربد....
comment-22 اسدپور
1402/02/05 - 11:41
من میخوام با شما. در مورد مشکلاتم مشورت کنم میشه واتساپ پیام بدین چون شماره از شما ندارم
تیم پشتیبانی وب سایت
دوست عزیز این وب سایت فقط فقط و فقط ابجد را محاسبه میکند و به هیچ عنوان فال , رمالی , آینده بینی و ... نمیکند
comment-23 اعظم
1402/02/05 - 11:41
سلام اسمم اعظم است واسم مادرم اشرف خانمی نوشته بود که اسمش اعظم است وعددابجدش ۱۱۱ ولی من وقتی اعداد اسمم را جمع میکنم مجموعه می‌شود ۲۱ می‌شود توضیح دهید برام مثلا اسم مادرم مجموعه می‌شود ۱۴ لطفا برام توضیح دهید طرز محاسبه را
comment-24 سمیه خان احمد لو
1402/02/05 - 11:41
باسلام .نام من سمیه وعددابجدم ۱۲۵ هستش ونام مادرم اعظم و عدد ابجدش ۱۱۱ هستش میخام تغییر نام برای خوشبختی بدم.چه نامی برای من بهتره وطالع خوب داره .متولد فروردین هستم.سپاس
comment-25 اعظم
1402/02/05 - 11:41
نام؛ اعظم نام مادر عصمت لطفا فالم رو بگیرین برا ازدواج
comment-26 ابوالفضل
1402/02/05 - 11:41
سلام وقت بخیر میخاستم نام ببینم از روی فامیلی هم میشود ابجد نام خانوادگی را حساب کرد و ممنون میشم در این رابطه توضیحاتی بدهید متشکرم
تیم پشتیبانی وب سایت
بله میشود اما اصولا ابجد اسم مهم هست و همگانی تر
comment-27 اشرف
1402/02/05 - 11:41
اسمم اشرف میشه شما طالع منو حساب کنید
comment-28 ابوالفضل
1402/02/05 - 11:41
سلام عدد ابجد نام هاي امیرمصطفی زاده اشرف رو میخواستم
تیم پشتیبانی وب سایت
لطفا در کادر بالای صفحه نام خود را وارد نمایید و نتیجه را ببینید
comment-29 بهاره عقیقی
1402/02/05 - 11:41
میخواستم بدونم چرا حدودن ۱۰روزه که این خانم با من به مشکل بر خورده وانگار کسی دیگر شده
comment-30 مرادی
1402/02/05 - 11:41
باسلام من چند روزه اعداد ۴۵۶۴۴ رو دارم همه جا میبینم میخ استم بدونم ابجدش چی میشه
comment-31 حسن بلالی خسروشاهی
1402/02/05 - 11:41
سلام استاد اسم خودم حسن اسم همسر طیبه برای نوزاد اسم حسین میخوام انتخاب کنم راهنمایی می کنید لطفا با سپاس فراوان از لطف جنابعالی
تیم پشتیبانی وب سایت
این ابزار فقط محاسبه حروف ابجد را انجام میدهد و طالع بینی نیست
comment-32 آیدا
1402/02/05 - 11:40
سلام استاد برای محاسبه ابجد فائزه درسته یا فایزه من تو شناسنامه اسمم فائزه هست و سوال دیگه اینکه آداب تغییر نام چگونه هست؟ بعضی ها میگن باید برای تغییر نام قربانی داد، درسته؟
تیم پشتیبانی وب سایت
با سلام . دقیقا باید اسم شناسنامه ای را وارد نمایید
comment-33 جانا
1402/02/05 - 11:40
سلام سایت باگ داره حرف ل رو عدد3میزنه
تیم پشتیبانی وب سایت
ابجد کبیر که همگانی تر هست برای حرف ل 30 می باشد اما صغیر آن 3 می باشد
comment-34 عارف
1402/02/05 - 11:40
درود بر همه دوستان و نویسنده مطلب فوق؛ عزیز دل برادر آقای مجیدی سوالاتی که پاسخ میدید بگید به دوستان که این صرفا نظر شخصی شماست و در حد آموزه هاتون، نه نظر و عقیده علمای اهل فن و یا بزرگان علوم. اون دوستی که اسمش یحیی است هم 38 درسته و هم 29 چون هم ی ح ی ی می توان حسابش کرد و هم ی ح ی ا نفر دیگری که داوود رو سوال کرده بود؛ هر دو نوعش قابل اجراست که البته نظر اکثریت بزرگان این فن "داود" صحیح است نه "داوود" و برخی نکات دیگر. امیدوارم در این روزهای غم انگیز، خبرهای خوش زندگی همه تون رو پر از طراوت و شادابی کنه
تیم پشتیبانی وب سایت
ممنون از شما
comment-35 محمد
1402/02/05 - 11:40
سلام یجا خوندم نامهایی که تشدید دارن رو باید اون کلمه رو دوبار نوشت و ابجدشو حساب کرد مثلا محمد که ابجدش میشه ۹۲ باید محممد نوشت که اینطور میشه۱۳۲ ممنون میشم بفرمایید درستش کدوم یکیه؟
تیم پشتیبانی وب سایت
متاسفانه یه عده دوبار و عده معتقد هستند که یک بار باید وارد شود . ولی اکثرا یک بار وارد میکنند
comment-36 لیلی
1402/02/05 - 11:40
اسم من لیلی و مادر بتول و ماه تولد فروردین دوست دارم نامی که بر اساس ماه تولدمه داشته باشم
comment-37 الیاس
1402/02/05 - 11:40
اسم من الیاس چنان مادرم کلثوم است می خواهم فالم را بگیرید با حروف ابجد
comment-38 مریم
1402/02/05 - 11:40
مریم نام مادر بانو عدد ابجد اسمم و. میخوام
تیم پشتیبانی وب سایت
لطفا در کادر بالا وارد نمایید اسم مورد نظر را
comment-39 Zahra
1402/02/05 - 11:40
سلام و وقت بخیر! راستش من تازه با حروف ابجد آشنا شدم در رابطه با مسابقه "بینهایتشو" و توجه من به این حروف جلب شده و چون اطلاع زیادی ندارم و نمیدونم این حروف چی هستند و چه کاربردی دارند خواستم راهنمایی کنید!!! اگر امکانش هست؟؟!
comment-40 آبان
1402/02/05 - 11:40
سلام و عرض ادب ممنون میشم درباره ابجد توضیح دهید اسم خودم و‌پدر مادرم ، جریان چی هست به تازگی شنیدم این مورد رو
comment-41 يحيي
1402/02/05 - 11:40
سلام يحيي رو درست محاسبه نميكنه
تیم پشتیبانی وب سایت
با سلام . چک شد مشکلی ندارد . 38 میشود که درست می باشد
comment-42 مهران
1402/02/05 - 11:40
سلام؛ وقت بخیر استاد.. بنده مهران راکی هستم. نام مادر بگم جان...نام پدر اسکندر...تاریخ تولدم.26\4\1359 هستش..استاد با مطالعاتی که کردم . باید تعقییر نام بدم. چون بنده جزو دردسرساز عالی هستم . و همش مشکلات به سراغم میاد لطفا راهنمایی و کمک کنید اگر هزینه ای هم هست لطف کنید بگین بنده اطلاعت امر میکنم استاد
comment-43 علیرضا حسینوند
1402/02/05 - 11:40
سلام و عرض ادب و احترام خدمت جناب آقای مجیدی. سپاسگزارم خیلی دقیق و عالی بود. مرسی.
comment-44 طالب
1402/02/05 - 11:40
همیشه وضع مالی بدبوده باهمسرمم دچارمشکل شدم شنیدم باتغییرنام میشه جبران کرد
comment-45 عبدالهادی
1402/02/05 - 11:40
سلام یراهنمای یابرنامه ای که بتونم بامحاسبم ابجدذکرمرتبط باخودموخارج کردنم ذکری میخوام که مقابل وهمراه دقیق اسمم باشه ازاسماخدا
comment-46 داوود
1402/02/05 - 11:40
سلام برای ابجد داوود درسته یا داود ؟؟؟؟
تیم پشتیبانی وب سایت
با سلام داوود
comment-47 زینب
1402/02/05 - 11:40
عالی بود.ایا اجازه کپی داریم با ذکر منبع؟
تیم پشتیبانی وب سایت
خواهش میکنم . مشکلی نیست
comment-48 مهسا
1402/02/05 - 11:40
تشکر عالی بود چقدر سخت بود برام محاسبه بعضی اسم ها
comment-49 جهانگیر جهانبخش
1402/02/05 - 11:40
خیلی برنامه خوب وعالی واموزنده خداخیرتان بده باتشکراززحمات شما
twitter facebook linkedin whatsapp telegram