وحید مجیدی

نمایش آدرس آی پی (IP) وب سایت


آدرس وب سایت وارد شده معتبر نمی باشد

آدرس وب سایت یا صفحه ای از وب سایت را وارد نمایید


آدرس IP چیست

هر دستگاهی که به اینترنت متصل می‌شود دارای یک آی پی آدرس است.IP آدرس به معنی پروتکل است که درواقع باعث می‌شود فعالیت‌های اینترنتی کنترل شود. یعنی کلیه دستگاه‌هایی که در فضای اینترنت فعالیت می‌کنند توسط IP آدرس شناسایی شده و از یکدیگر قابل‌تشخیص هستند. چراکه تعداد بسیار زیادی از دستگاه‌ها به‌طور همزمان در این شبکه‌ها فعالیت می‌کنند که باید بتوان آن‌ها را از هم متمایز کرد.

IP آدرس یک مفهوم کاربردی در دنیای وب است که دانستن و فهم آن برای کلیه کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند ضروری است. این آدرس از یک سری اعداد تشکیل‌شده که باعث می‌شود تا در هنگام کار دستگاه‌های مختلف خطا پیش نیاید. یعنی اینکه هیچ‌وقت شما دو دستگاه را نمی‌یابید که از یک IP آدرس مشترک استفاده کنند. این آدرس برای هر دستگاه جداگانه است.

پیدا کردن آی پی سایت

درواقع به زبان ساده همان‌طور که خانه‌ها و ماشین‌ها دارای شماره و پلاک منحصربه‌فرد برای خود هستند سیستم‌ها نیز در شبکه نیاز دارند که یک آدرس مشخص و منحصربه‌فرد داشته باشند که این آدرس IP آدرس نام دارد.

آی پی آدرس نسخه ی 4 (IPv4)

آی پی ورژن 4 دارای سه دسته و حالت میشود که با نام های دسیمال (عدد در مبنای 10)،هگزادسیمال (عدد در مبنا 16) و باینری (عدد در مبنا 2)است.البته یکی از پرکاربردترین و معمول ترین نوع نسخه ی چهارم آی پی نوع دسیمال است که بر مبنای 10 ترکیب بندی شده است که به صورت 8 بیت(یا 1 بایت) که به صورت کلی 32 بیت را تشکیل میدهد.این آی پی در چهار بخش مجزا از هم تفکیک میشوند.که میتوانند عددی را از صفر تا 255 را در هر بخش با نقطه از هم جدا میشوند(ظاهری شبیه به 255.255.255.255).

آی پی آدرس نسخه 6 (IPv6)

آی پی آدرس نسخه 6 (IPv6) شامل ترکیب 128 بیتی است این ترکیب اعداد دارای 8 بخش 16 بیتی است که علاوه بر نقطه از دو نقطه استفاده می کند این ترکیب از هگزادسیمال (عدد در مبنا 16) استفاده میشود،هر بخش 16 بیتی محدوده‌ای از 0000 تا FFFF را در ترکیب خود جای می‌دهد(چیزی شبیه به ظاهر 2600:1005:b062:61e4:74d7:f292:802c:fbfd). آی پی آدرس ورژن شش زمانی وجودش مهم شد که ظرفیت های نسخه ی چارم رو به اتمام بود و این دلیلش بالا رفتن تعداد دستگاه بود.ولی به لطف آی آدرس نسخه 6 ترکیبی تصاعدی به دست می آید که اصلا محدودیت از نظر ترکیب اعداد ip نخواهیم داشت.

نحوه یافتن آدرس IP سایت

  • استفاده از CMD
  • استفاده از سایت‌های معروف در این زمینه (همین وب سایت)
  • پیدا کردن IP سایت از طریق Whois
  • و راه های دیگر

ابزارهای آنلاین تصادفی

نظرات

توجه: شماره موبایل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود
توجه: ایمیل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود

twitter facebook linkedin whatsapp telegram