وحید مجیدی

بررسی آنلاین قدمت , عمر یا سن دامنه


آدرس وب سایت وارد شده معتبر نمی باشد

آدرس وب سایت را بدون https و www وارد نمایید


سن دامنه چه مفهومی دارد؟

قبل از آشنایی با مفهوم سن دامنه بهتر است یک تعریف اجمالی از دامنه داشته باشیم. در واقع دامنه به آدرس سایت شما گفته می‌شود که کاربران قادرند در مرورگرهای سیستم خود آن را وارد کنند و برای ورود به سایت شما از این مسیر گذر نمایند. هر اندازه که قدمت دامنه شما بیشتر باشد، گوگل با توجه به اینکه به دنبال اعتبار و اصل پایداری است، اهمیت بیشتری به سایت شما می دهد. با توجه به این که پایداری و بقای سایت های با عمر بالاتر برای گوگل به عنوان یک ویژگی مهم تلقی می شود، سن دامنه هر اندازه بیشتر باشد به عنوان یک نکته مثبت در ارتقاء کسب و کار اینترنتی عنوان می‌شود.

برای آشنایی با مفهوم سن دامنه، تصور کنید که یک فروشگاه فیزیکی را راه اندازی کرده اید و چند سال از مدیریت شما بر آن می‌گذرد. این عمل موجب می‌شود که بتوانید مشتریان بالقوه برای خود جذب کنید. با این حال شرایط همواره اینگونه نخواهد بود. مثلا به یکباره یک رقیب برای فروشگاه شما وارد کار می شود. این فروشگاه تنوع بالای محصولات، قیمت مناسب و نحوه برخورد بهتری با مشتریان در دستور کار خود قرار می دهد. در این شرایط شما با یک چالش جدی مواجه می شوید. پس داشتن قدمت و سن بیشتر صرفا نمی تواند به عنوان تنها دلیل برای رشد کسب و کار شما عنوان شود.

نظر گوگل درباره عمر دامنه چیست؟

الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی سایت ها فاکتورهای مختلفی در نظر می‌گیرند. این که یک دامنه با سن بیشتر به عنوان مهمترین فاکتور شناخته می‌شود، کاملاً اشتباه است. در موقع تاثیر عمر دامنه به گونه‌ای نیست که سایت های نوپا را به شکل کامل، ناامید کند. همانگونه که می دانید برای ارسال نتیجه نهایی، فاکتورهای مختلفی توسط گوگل در نظر گرفته می شوند. یکی از این فاکتورها سن دامنه است. اگر قصد آغاز فعالیت در این بستر را دارید، همین حالا نیز می توانید استارت کار خود را بزنید. شاخصه های دیگری مانند تولید محتوای با کیفیت، ارائه مطالب کاربرپسند و همچنین استفاده اصولی از کلمات کلیدی به خوبی می توانند فاکتور سن دامنه را برای شما فراموش کنند.

بسیاری از فعالان و متخصصین در این حوزه بر این باورند که استفاده از بک لینک ها و افزایش کیفیت مطالب به عنوان راهکاری موثرتر برای بهبود رتبه سایت می توانند عنوان شوند. متن کاتز به عنوان یک کارشناس در زمینه سئو سایت و کسب و کارهای اینترنتی بر این باور است که برای شروع فعالیت در این زمینه به هیچ عنوان نگران سن دامنه نباشید. وی تاکید می‌کند به جای اهمیت دادن به این مطلب، با ارتقاء کیفیت محتوای وب سایت، استفاده صحیح از بک لینک ها و تعامل بیشتر با شبکه های اجتماعی به خوبی می توانید ارتفاع کسب و کار خود را فراهم کنید.

نظر سئو کاران در دنیا در مورد سن دامنه چیست؟

پیچیدگی فعالیت در کسب و کار اینترنتی به گونه‌ای است که بسیاری از کارشناسان سئو، نظرهای متفاوتی نسبت به هم ارائه می دهند. در مقابل نظرات ارائه شده توسط مت کاتز به عنوان کارشناس گوگل و سئو، بسیاری از فعالان و سئو کاران مطالب دیگری عنوان کرده اند.

تصور کنید که برای مقایسه سن دامنه، ما با دو دامنه مواجه هستیم. یکی از آنها ۴ سال و دیگری دارای ۸ سال سن هستند. اگر این وب سایت ها از محتواهایی با کیفیت یکسان و بک لینک های مشابه استفاده کنند، کدام یک میتوانند رتبه ای مناسب تر داشته باشند؟

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که در این شرایط پس از جستجوی کاربر، مطالبی به آنها ارائه می‌شود که در وب سایت با عمر دامنه بیشتر قرار گرفته اند. فراموش نکنید که سن تنها نمی‌تواند به عنوان فاکتور موثر در بالا بردن رتبه تاثیرگذار باشد. همبستگی آن با موارد دیگر و سایر عوامل در این شرایط به خوبی نشان داده می شود. در این شرایط ممکن است دامنه ای که دارای سن بالاتر است، برای سئو سایت مدت بیشتری زمان گذاشته باشد. علاوه بر این استفاده بهتر از برندسازی و انجام تبلیغات نیز در چنین شرایطی نیز اثرگذاری خود را نشان می دهند.

در کنار این موارد بسیاری از کارشناسان سئو تاکید می‌کنند اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار آنلاین هستید، می توانید یک نام دامنه جدید ثبت کنید. تمام امور و موارد نیاز برای ارتقای جایگاه همانند سئو، تولید محتوای با کیفیت و برندسازی را برای ارتقای رتبه سایت میتوانید انجام دهید. در این شرایط شما این شانس را دارید که در مدت زمانی بسیار کوتاه به سایت هایی خود را برسانید، که سن دامنه آنها از شما به مراتب بیشتر باشد.

با توجه به بررسی نظرات کارشناسان می توان دریافت که برای به دست آوردن رتبه اول، وب سایت های جدید نیز شانس بالایی دارند. تمام این نکات باید با میزان علاقه و توانی که سرمایه گذار برای رسیدن به اهداف خود می گذارد، در نظر گرفته شوند. در واقع دنیای تکنولوژی خود را همواره آماده حضور وب سایت های قدرتمند میکند.

تاثیر تمدید دامنه روی سئو سایت چیست؟

اگر به دنبال این هستید که صرفا با تمدید نام دامنه خود برای سئو سایت عمل کنید، سخت در اشتباهید. بدیهی است که تمدید نام دامنه به تنهایی نمی‌تواند بر روی رتبه بندی و بهینه سازی سایت شما اثرگذار باشد. با وجود اینکه تمدید دامنه وب سایت کمک می کند که شما از خطر فراموشی در امان باشید، اما این امر لزوما موجب ارتقاء جایگاه شما نخواهد شد. در عین حال عدم تمدید دامنه در مدت زمان مقرر ممکن است بر وجه وب سایت شما اثرگذار باشد. این شرایط تاثیرات جزئی در سئو سایت نیز وارد خواهد کرد.

ابزارهای آنلاین تصادفی

نظرات

توجه: شماره موبایل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود
توجه: ایمیل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود

twitter facebook linkedin whatsapp telegram