آیا میدانید: که جويدن آدامس هنگام خورد کردن پياز، مانع از اشک ريزي شما مي شود ؟
logo

فال عطسه روزانه


فال عطسه

فال عطسه

عطسه، این حرکت ناخواسته‌ای که بدون در نظر گرفتن وقت و مکان بروز می‌کند و کسی را ممکن است در هر لحظه مورد تعجب بقیه قرار دهد. از دیدگاه علمی، عطسه یک واکنش فیزیولوژیک است که برای حفظ سلامت بدن اتفاق می‌افتد. اما از نگاه فرهنگی و باورهای مردم، عطسه همواره با معنایی آمیخته شده است و افراد به آن فال و خبر خوب و یا بدی اتصال داده‌اند.

هرگاه شخصی عطسه کند، فراوان‌ترین باور خواهد بود که کسی درباره‌ی شما صحبت می‌کند. می‌گویند در لحظه عطسه کردن، روح شما برای لحظاتی از بدن جدا می‌شود و در این مدت، دیگران بهترین فرصت را خواهند داشت تا درباره شما صحبت کنند. بنابراین، یعنی شما در حال حاضر به موضوعی مورد توجه شده در دیگران تبدیل شده‌اید و بسته به نوع فالی که دنبال می‌کنند، می‌توانید خبر خوبی از سر رسیدن برنامه‌های خوب و موفقیت‌های آتی داشته باشید.

در برخی فرهنگ‌ها، عطسه برخلاف دیگر باورها، به خبر خوب اشاره نمی‌کند. بلکه آن را نشانه ای از نا خوشایند و نیاز به پاره کردن اتصالات بدنی می‌دانند. آیا می‌دانستید در بعضی فرهنگ‌ها عطسه را خواندن یک‌ "ادعای فساد" می‌دانند؟ البته این درک‌ها ممکن است بر اساس باورهای محلی و فرهنگی هر جامعه شکل گرفته باشد.

هرچه در یک فال عطسه عمیق‌تر نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که ریشه این باورها به قدمت‌هایی نابودنی در گذشته بر‌می‌گردد. عطسه از دید فلسفی در زمان‌هایی که مردم کمتر دانشی از رویه‌های فیزیولوژیک بدن داشتند، یک اتفاق معمولی و همزمان با رخدادهایی مهم در جزئیات زندگی آن‌ها بود. باورهای باستانی آمده در مورد عطسه، گاهی به آن ارزشیابی‌های هیجانی وتاثیری الحاق می‌کنند و در برخی مواقع هم ارتباطی با بخش‌های متفاوت بدن یا حضور شیاطین و ارواح به آن می‌دهند.

امروزه، علم کشف کرده است که عطسه کردن عوامل زیادی را می‌تواند در پی داشته باشد. چه عطسه نتیجه عفس مزمن باشد و چه بر اثر الرژی و آلرژی‌های فصلی باشد، همواره رعایت نکات و آنتی هیستامین ها برای افراد مبتلا به عطسه دارای اهمیت است. همچنین، عدم بیماری، سلامتی بدن و استراحت کافی نیز می‌تواند عطسه کردن بیش از حد را کنترل کند. بنابراین، از جدایی روح و نمادسازی‌های معنوی تا خواندن علمی درباره عطسه، به هر شکلی که به آن نگاه کنید، این واکنش فیزیولوژیک بدن هرگز از توجه و سوال مردم فارغ نخواهد شد.

بنابراین، اگر روزی در جمع دوستان، خانواده و یا غربت اتفاقی به عطسه بیفتید، می‌توانید یک بازیاری کوتاه در مورد عکس‌العمل‌ها و باورهای مربوطه به عطسه انجام دهید. از این رو به جستجوی مقالات علمی پرداخته تا بیشتر درک کنید که عطسه هیچ چیز بیشتر از واکنش طبیعی و بیماری است.

روز مورد نظر را انتخاب کنید

فال عطسه چیست

عطسه واکنش بدن به التهاب یا تجمع گرد و غبار در داخل بینی و دستگاه تنفسی است اما جالب است بدانید بعضی از مردم عطسه را به فال نیک و بعضی به فال بد می گیرند. فال عطسه یکی از پرطرفدارترین فال ها می باشد که معنی عطسه کردن در طول شبانه روز و در ایام هفته را بیان میکند. تا کنون برایتان پیش آمده که در ساعت های مختلف روز عطسه کرده باشید، آیا می دانید معنی عطسه در ساعت های مختلف روز و حتی روزهای مختلف یکسان نیست؟

فال عطسه

فال عطسه یکی از باورهای مردم است که هنوز در بسیاری از فرهنگ‌ها وجود دارد. این باور بر پایه این اصل است که عطسه یک عمل طبیعی است و به دلایل مختلفی صورت می‌‌گیرد، از جمله ابتلا به سرماخوردگی، آلرژی‌ها و حساسیت‌ها و یا تنفس ناصحیح. اعتقاد مردم بر این است که عطسه‌ای که در حالت عادی و بدون علت وجود دارد، دارای یک معنا و پیامی است که باید به آن توجه کرد.

بنابراین، در فال عطسه، هنگامی که فردی عطسه می‌کند، معتقدان هستند که باید به تعداد عطسات و همچنین شدت آن توجه کرد. برخی از قوم‌ها، مانند قوم ترکمن، باور دارند که عدد عطسه می‌تواند به اندازه‌های مختلف حاکمیتی یا همچنین قابلیت انجام کاری را نشان دهد. به طور مثال، اعتقاد برخی قوم‌هاست که عطسه به تعدادی مانند یک، سه، پنج و ازین قبیل، نشانه‌ی خوشبختی و موفقیت است.

بعضی افراد معتقدند که برای دانستن پیشگویی های مرتبط با فال عطسه باید به شماری که فرد عطسه کرده است، توجه کنند. برای مثال، افرادی که عطسه کرده اند، اگر عددی حتی باشد، آن را در نظر می‌گیرند. افرادی که عطسه کرده اند، ممکن است این اعتقاد را داشته باشند که هدف یا آرزویی که طی آن عطسه می‌کنند، به زودی به حقیقت انجام خواهد شد.

یک نکته‌ی دیگر مربوط به فال عطسه این است که به دلیل فراوانی عطسه در طول یک روز، ممکن است یک فرد در طول روز چندین بار فال عطسه را انجام دهد و در هر بار احساسی یا تفسیری متفاوت داشته باشد. در نتیجه، مطابقت و یا تأیید دقیق بین عطسه‌ی فردی و تفسیر آن به تخصص یک فال‌گر بستگی دارد.

در نهایت، فال عطسه هنوز هم برخی افراد را درگیر می‌کند و آن‌ها به آن باور دارند. برخی از افراد این باور را به دلیل امیدواری به خوشبختی و موفقیت‌شان دنبال می‌کنند، در حالیکه برای دیگران می‌تواند فقط یک تفریح باشد. با این حال، عرف عطسه و اعتقادات مرتبط با آن در برخی از فرهنگ‌ها مرسوم است و مردم به این موضوع احترام گذاشته و توجه می‌کنند.

نظرات
توجه: شماره موبایل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود
توجه: ایمیل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود

twitter facebook linkedin whatsapp telegram