logo

کتاب صوتی (پادکست) راز از راندا برن


قسمت 1:

قسمت 2:

قسمت 3:

قسمت 4:

قسمت 5:

قسمت 6:

قسمت 7:

قسمت 8:

قسمت 9:

قسمت 10:

قسمت 11:

قسمت 12:

قسمت 13:

قسمت 14:

قسمت 15:

قسمت 16:

قسمت 17:

قسمت 18:

قسمت 19:

قسمت 20:

قسمت 21:

قسمت 22:

قسمت 23:

قسمت 24:

قسمت 25:

قسمت 26:

قسمت 27:

قسمت 28:

قسمت 29:

قسمت 30:

قسمت 31:

قسمت 32:

قسمت 33:

قسمت 34:

قسمت 35:

قسمت 36:

قسمت 37:

قسمت 38:

قسمت 39:

قسمت 40:

قسمت 41:

قسمت 42:

قسمت 43:

قسمت 44:

قسمت 45:

کتاب صوتی معجزه شکرگزاری اثری از راندا برن
کتاب صوتی اثر مرکب اثری از دارن هاردی

درباره‌ی کتاب راز اثر راندا برن

کتاب راز اولین بار با عنوان اصلی«the secret» سال 2006 منتشر شد. راندا برن این کتاب را تحت تاثیر کتابی که والاس والتز سال 1910 با نام «دانش چگونه ثروتمند شدن» تألیف کرده است، نوشت.

کتاب راز بر اساس فیلمی به همین نام نوشته شده است و موضوع اصلی آن قانون جذب است که به‌واقع قانونی شبه‌علمی است. راندا برن در این کتاب ادعاهایی مبنی بر این مطلب مطرح می‌کند که افکار می‌توانند زندگی انسان‌ها را به شکل مستقیم تحت تأثیر قرار دهند و داستان‌های مختلف و مصاحبه‌های متعددی دراین‌باره آورده است. او سعی کرده نقش ذهن شخص در رسیدن او به خواسته‌هایش را برجسته کند و حتی بهبود روابط، سلامتی و خوشبختی در چارچوب قانون راز را بیان کرده است. او یک فرآیند سه مرحله‌ای تعریف کرده است: بخواهید، باور داشته باشید و دریافت کنید.

‌نقد‌ها و نظرات درباره‌ی کتاب راز

هرچند کتاب راز توانست نظرات زیادی را به خود جلب کند اما نقدهای جدی هم به آن وارد است. زیر ا قانون جذب هیچ پایه‌ی علمی و واقعی‌ای ندارد و البته تاکنون هیچ شاهد تجربی‌ای هم برای آن به دست نیامده است.

کتاب راز جنجال عجیبی به پا کرد و باعث شد حمایت‌ها و حملات زیادی به راندا برن اتفاق بیفتد. تعدادی از منتقدان معتقدند کتاب‌هایی مانند راز باعث تشویش اذهان عمومی و درگیری با واقعیت می‌شوند و ادعای کتاب نیز از نظر علمی به‌شدت بی‌پایه و اساس است.

از سوی دیگر اپرا وینفری مجری تلویزیون آمریکا از راندا برن حمایت کرده و گفته است قانون جذب چیزی است که در طی فعالیت 21 ساله‌اش در تلویزیون تلاش کرده با مردم در میان بگذارد. منتقدانی هم هستند که این کتاب را از جهاتی مفید دانسته‌اند اما اخطار داده‌اند که صحت این مطالب با اشکال جدی مواجه است و هرچند ذهن انسان روی عملکرد او مؤثر است اما تأثیر مستقیمی که راندا برن ادعا می‌کند مسئله‌ی دور از ذهنی است.

نقدهای تندی هم به این کتاب شده است مارک مانسون نویسنده‌ی آمریکایی گفته است: «این کتاب پر از کلیشه‌های نابجا، نقل‌قول‌های احمقانه و عقاید خرافی است.» ادعاهای او درباره‌ی فیزیک کوانتومی بسیاری از فیزیکدانان را برانگیخته است. لیزا رندال فیزیکدان دانشگاه هاروارد ادعاهای برن درباره‌ی فیزیک را به‌کلی رد کرده است.

‌درباره‌ی راندا برن نویسنده‌ی کتاب راز

راندا برن نویسنده و کارگردان استرالیایی متولد 12 مارس 1945 در ملبورن است. او پیش از کتاب راز زندگی عادی و آرامی داشته که با فوت پدر و جدایی از همسرش دچار بحران شده است. او پس از گذراندن بحران روحی این اتفاقات ادعا کرد که رازی دریافته است که می‎‌خواهد آن را با جهان در میان بگذارد بنابراین سفرهای زیادی انجام داد و با کسانی که به‌نوعی قانون جذب در زندگی‌شان مؤثر بوده ازجمله مدیران موفق جلسه گذاشت و درنتیجه‌ی این جلسات مستند دوساعته‌ی راز را ساخت. او مدتی بعد کتاب راز را منتشر کرد که ناگهان او را به فردی بسیار مشهور تبدیل کرد. راندا برن علاوه بر کتاب راز کتاب‌های دیگری هم نوشته است که از میان آن‌ها می‌توان کتاب‌های «چگونه قانون جذب باعث تحول در زندگی شما می‌شود؟»، «قدرت عشق»، «جادو»، «راز شکرگزاری» و «راز هستی» را نام برد. راندا برن سال 2007 در فهرست 100 فرد تأثیرگذار جهان از دیدگاه روزنامه تایمز قرار گرفت.

ترجمه‌ی کتاب راز به فارسی

کتاب راز در ایران نیز مانند بسیاری از نقاط جهان موجی را ایجاد کرد و افراد زیادی برای خواندن و به کار بستن آن تمایل نشان دادند. ناشران و مترجمان متعددی هم به سراغ این کتاب رفته‌اند و آن را در قالب‌های گوناگون روانه‌ی بازار کتاب ایران کرده‌اند.

چرا باید کتاب راز را خواند؟

کتاب راز کتاب الهام‌بخشی است و ماجرای جالبی دارد. هرچند صحت مطالب این کتاب به‌شدت با تردید روبه‌رو است و نمی‌توان آن را کتابی با توصیه‌های کاربردی دانست اما مطالب جالب‌توجهی هم در آن وجود دارد که باعث شده است خواندن آن خالی از لطف نباشد. هرچند درک و قضاوت خواننده است که تعیین می‌کند مطالب این کتاب چقدر قابل‌اعتنا هستند اما به‌هرحال این کتاب نوع نگاهی خاص را به جهان ارائه داده است.

همه‌ی احساسات بد و ناخوشایند درباره‌ی پول در واقع پول را از شما دور می‌کند و گردش پول در زندگی‌تان کاهش می‌یابد. همچنین، هر بار درباره‌ی پول احساسی بد و ناخوشایند دارید؛ گردش پول زندگی‌تان را اندکی بیشتر کاهش می‌دهید. اگر درباره‌ی پول احساساتی همچون حسرت، ناامیدی، نگرانی یا ترس را در وجودتان می‌پرورانید؛ پس، نمی‌توانید پولی بیشتر را جذب کنید. برمبنای قانون جذب، دو گونه‌ی مشابه همواره یکدیگر را جذب می‌کنند. به‌این‌ترتیب، اگر ناامید هستید که پول کافی ندارید؛ پس، هرچه بیشتر موقعیت‌هایی ناامیدکننده را دراین‌باره جذب خواهید کرد که پول کافی ندارید. اگر درباره‌ی پول احساس نگرانی دارید؛ پس، هرچه بیشتر موقعیت‌هایی نگران‌کننده را درباره‌ی پول جذب خواهید کرد. اگر درباره‌ی وضعیت مالی‌تان احساس ترس را در وجودتان می‌پرورانید؛ پس، موقعیت‌هایی را بیشتر جذب خواهید کرد که همواره سبب می‌شوند ترس و هراسی را درباره‌ی وضعیت مالی‌تان احساس کنید.

شما باید وضعیت مالی و کمبود احتمالی پول را در زندگی کنونی‌تان نادیده بگیرید؛ اگرچه این کار ممکن است برای شما دشوار باشد. به‌هرحال، بدانید که سپاس‌گزاری‌کردن از خداوند در واقع شیوه‌ای تضمین‌شده برای انجام‌دادن این کار است. وقتی به دلیل داشتن پولی، هر چند اندک، از خداوند سپاس‌گزار هستید؛ به‌طور همزمان نمی‌توانید درباره‌ی پول احساس ناامیدی داشته باشید.

جملات برگزیده کتاب صوتی راز:

- در جهان هستی هیچ نیرویی، بزرگ‌تر از نیروی عشق نیست.

- اگر کسی در‌این دنیا به‌اندازه‌ی کافی پول ندارد، فقط به ‌این علت است که با افکارش مانع ورود پول به زندگی اش می‌شود.

- برای آنچه دارید شاکر باشید. به محض شروع فکر کردن در مورد چیزهای زیادی که در زندگی دارید و باید بابت آن‌ها ممنون و شکرگزار باشید، چیزهای خوب بیشتری وارد زندگی‌تان می‌شود.

- وقتی بتوانید احساس کنید که انگار الان واقعاً آن چیز را دارید، ‌این احساس بسیار واقعی خواهد بود. در حقیقت شما باور می‌کنید که به خواسته‌ی خودتان رسیده‌اید و قطعاً آن را دریافت خواهید کرد.

- یک‌بار بخواهید، باور کنید که آن را دریافت خواهید کرد و تنها کار دیگری که لازم است انجام دهید، احساس خوب داشتن است. وقتی احساس خوب را تجربه می‌کنید، بر روی فرکانس دریافت کردن هستید.

کلیاتی در مورد کتاب راز

کتاب صوتی راز نام کتابی به قلم راندا برن است که با ترجمه نفیسه معتکف و صدای حمیده کریمی منتشر شده. کتاب راز در حقیقت برگرفته از مستندی به همین نام است و در سراسر این مستند به اهمیت قانون جذب اشاره می‌شود. قدرتی که دررسیدن افراد به آرزوهایشان کمک می‌کند و در بحث ارادۀ آزاد انسان در تعیین سرنوشت وی است. در محتوای کتاب راز و لابه‌لای هر سطر و جمله تلاش نویسنده اثر، راندا برن، این بوده است تا در موضوع سرنوشت انسان کامل صحبت کند و زندگی فردی را مورد نقد قرار دهد. راندا برن در کتاب راز درهای جدید از تفکر و نیروی ذهن را به روی خوانندگان خود گشوده است، راهی که این کتاب به‌ظاهر ساده را بسیار خواندنی و جذاب کرده و تا پایان داستان راز متوجه این امر نخواهید شد. راز بر اساس یک قانون قدیمی به نام قانون جذب نوشته شده است؛ این قانون می‌گوید: افکار ما قدرت بسیاری دارند. افکار مثبت به راحتی می‌توانند چیزهای مثبت و خوب مانند موفقیت و ثروت را به سمت ما جذب کنند و از طرف دیگر افکار منفی هم به راحتی ما را به سمت بعد منفی زندگی مانند از دست دادن ثروت و ... سوق می‌دهند. تمام کائنات بهم پیوسته هستند و ما و تمام انسان‌ها می‌توانیم از این بهم پیوستگی و همچنین قدرتی که افکارمان دارد استفاده کنیم تا دنیایی را برای خودمان بسازیم که تنها و تنها مخصوص به خود ما است. این کتاب زمینه‌ی رشد را فراهم کرده و قدرت افکار و تصویر‌سازی و تاثیرات آن بر روی زندگی را می‌گوید. این کتاب می‌تواند زندگی ما را تغییر داده و افکار مثبتی را به ما هدیه بدهد. خواندن راز و آشنایی با قدرت افکارمان و وجود انرژی مثبت می‌تواند زندگیمان را تغییر بدهد. قدرت اندیشه و افکار را برروی زندگیمان را نباید دست‌کم گرفت.

کتاب صوتی راز کامل , کتاب صوتی , پادکست رایگان , کتاب صوتی راز , کتاب راز راندا برن , پادکست راز راندا برن , کتاب صوتی راندا برن

نظرات

توجه: شماره موبایل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود
توجه: ایمیل وارد شده در وب سایت نمایش داده نمیشود

comment-0 اتنا
1402/02/05 - 11:42
فوق العاده عالی
comment-1 nasrin
1402/02/05 - 11:42
سلام.. با سپاس فراوان.. بسیار ممنونم از شما.. عالی و بینظیر
comment-2 رز
1402/02/05 - 11:42
همه چی خوب بود جز صدای پیج کردن خیلی بد بود
comment-3 احسان
1402/02/05 - 11:42
با سلام و احترام خدمت شما، خیلی عالی بود استفاده کردیم موفق و پیروز باشید
comment-4 سید پرویز حسینی
1402/02/05 - 11:42
به نام خدا خیلی خیلی خیلی خیلی مسرور وشادمانم که درمسیر تحقق قرار گرفتم ممنونم از زحماتتون سپاس گزارم خداوندا شکرت یا رب..
comment-5 امین
1402/02/05 - 11:41
بسیار بسیار عالی
comment-6 Daniyal
1402/02/05 - 11:41
ممنونم از زحمات فراوان شما و صدای دلنشین شما
comment-7 مریم
1402/02/05 - 11:41
درود برشما به خاطر کتاب صوتی ارزشمند راز ازهمه کسانی که زحمت کشیدن برای تهیه این اثر ارزشمندبینهایت سپاسگزارم واز گوینده توانمند این اثر نیزبینهایت سپاسگزارم باصدای دلنشین وآرام بخش خود این اثر رو زیباتر کردن الهی که همه دستندرکاران این اثر ارزشمند همواره سلامت وشاد وپر انرژی باشن
comment-8 فریبا
1402/02/05 - 11:41
من بسیارمتشکرم کتاب صوتی راز خیلی عالی بود لحن کلام گوینده واقعا خوب ودلنشین بود الهی هزاران برابر انرژی مثبتی که به دیگران منتقل میکنین وارد زندگی خودتون بشه وهمواره سلامت وشادوپیروز وسرافراز باشین
comment-9 رقیه سپهری
1402/02/05 - 11:41
این کتاب صوتی با صدای این گوینده فوق العاده بود. بسیار سپاسگزارم از شما بابت کتاب صوتی رایگانتون.
comment-10 محمد
1402/02/05 - 11:41
درود بر شما خیلی خیلی عالی بود احسنت بر شما تشکر
comment-11 معصومه جهان پناه
1402/02/05 - 11:41
سلام. بسیار سپاس گذارم از خلاقیتی که به خرج دادین. علاوه بر صدایِ عالیِ گوینده، موزیک ها کاملا در زمان درست و به صورت متنوع بودن که باعث میشه گوش دادن به کتاب صوتی خیلی دلنشین بشه. سپاس فراوان از شما
comment-12 مریم براتی
1402/02/05 - 11:41
خیلی عالی بود . ممنون از تلاشهای بیکرانتون . موزیک و صدای دلنشین گوینده خیلیییی عالی و تاثیر گذار بود . من هروقت کتاب صوتی گوش میدادم خوابم میبرد اما صدای شما و موزیک عالی که انتخاب کردین باعث میشه ترغیب شم به گوش دادن. من کتاب بزرگترین راز رو دارم میخونم لطفا شما هم این کتاب رو با صدای دلنشینتون گویندگی کنین. ممنون
comment-13 هانی
1402/02/05 - 11:41
فوق العاده بود خصوصا صدای گوینده کاش اسمشون ذکر میشد
تیم پشتیبانی وب سایت
متاسفانه اطلاعاتی در دسترس نیست
comment-14 الهام
1402/02/05 - 11:41
واقعا با صداي بي نظير گوينده تاثير كتاب چند برابر شد و واقعا مفيد و لذت بخش بود،ممنونم
comment-15 محمدامین طراج
1402/02/05 - 11:40
عالی بود خدایا شکرت
comment-16 ندا مرادی
1402/02/05 - 11:40
واقعا صدات بی نظیره.کاش کتابای دیگه هم شما گویندش باشین .موزیکا فوق العاده بود .بهترین کتابی که تو زندگیم خوندم همین بود کاش زودتر باهاش آشنا شده بودم
comment-17 معراج
1402/02/05 - 11:40
بسيار عالي. صداي گوينده و اهنگ متن بسيار خوب و دلنشين هست. ممنون از زحماتتون موفق باشيد
comment-18 لجین
1402/02/05 - 11:40
سلام. ممنون که راز رو در اختیار ما قرار دادید. امکانش هست که فایل صوتی کاملش رو برام بفرستید؟
تیم پشتیبانی وب سایت
با سلام . میتونید از همینجا دانلود نمایید
comment-19 Zahra
1402/02/05 - 11:40
بسیار عالی خداقوت
comment-20 Behnaz
1402/02/05 - 11:40
باید بگم بینظیر ترین کتابی بود که می‌توانستم با صدای دلنشین گوینده بشنوم عالی بووووووود سپاسگزارم از زحماتتون
comment-21 سیمین مقدم
1402/02/05 - 11:40
این کتاب عالیه یکی از بهترین کتابایی هست که خوندم ممنون از شما سپاسگزارم ❤
comment-22 Khatereh
1402/02/05 - 11:40
مرسی از تلاشتون .پایدار باشید
comment-23 حسن حسن توفیق
1402/02/05 - 11:40
خیلی خوب بود من نمیدونستم ولی خیلی وقت از راز استفاده میکنم
comment-24 سیدفتاح حسینی
1402/02/05 - 11:40
برقرار سبز باشید شادزندگی کنید مهرتون افزون باشه سپاسگزارم بابت زحماتتون
twitter facebook linkedin whatsapp telegram